Dlaczego BIM jest ważny?

Bimdrone

Dlaczego BIM jest ważny?

bimdrone_why_bim

BIM, czyli modelowanie informacji o budynku (ang. Building Information Modeling) jest oczywiście inteligentnym rozwiązaniem w budownictwie, architekturze oraz w branżach pokrewnych. Pod tym hasłem kryje się wiele możliwości, rozwiązań, które mają zastosowanie niemal wszędzie. 

Tak jak korzystamy z mediów społecznościowych, aby się komunikować, tak samo korzystamy z rozwiązań technologii BIM, aby zbudować inwestycję, która będzie połączona w spójną sieć informatyczną, gdzie każdy element, etap, ma swoje znaczenie, miejsce, czas i co najważniejsze możemy zarządzać nimi bez konieczności wychodzenia z domu!

W dobie pandemii właśnie dzięki technologii BIM możemy dalej rozwijać projekty bez konieczności ciągłych spotkań i wizyt na budowie. Pomagają nam w tym niezbędne narzędzia, czyli oprogramowania do projektowania, koordynacji, drony, skanery, wirtualna rzeczywistość. Zawsze po drugiej stronie nadal pozostaje człowiek, który koordynuje danymi zasobami technologicznymi. 

Dla kogo BIM powinien być najważniejszy? Dla projektanta? Wykonawcy? A może inwestora?

Odpowiedź jest bardzo prosta! Oczywiście, że dla inwestora, zarządcy budynku. Dla tych osób inteligentne zarządzanie obiektem jest najważniejsze. W jednym oprogramowaniu, aplikacji posiadamy model obiektu, dokumentację, wszystkie informacje o urządzeniach, elementach, ich właściwościach, parametrach. Dzięki odpowiedniej aplikacji otrzymujemy powiadomienia o konieczności przeglądów technicznych, zakończeniu okresu gwarancji. 

Technologia BIM pozwala na utrzymaniu budynku wg wymaganych norm, jak i zaplanować przebudowę oraz remont pomieszczeń, budynków. Jest to bardzo istotne dla nowych najemców, którzy chcą zaaranżować lokal wg swoich potrzeb.

Technologia BIM znajduje swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w koordynacji zmianami. Każdy zapis, dokumentacja zmian pozwala jak w filmie odtworzyć wstecz to, co zostało wybudowane na każdym etapie inwestycji. Odchodzą spory sądowe, wizyty rzeczoznawców, dochodzenia kto i na jakim etapie doprowadził do zdarzeń, które spowodowały powstałe zażalenia. Koordynacja budynku BIM od początku pozwala na zbudowanie ścieżki, na której dokonywany jest zapis informacyjny wszystkich zdarzeń. 

Wiemy doskonale, jak ważne jest odpowiednie zaplanowanie rozwiązań technologicznych, aby do różnych potrzeb dostosować najlepsze rozwiązania.W związku z tym zapraszamy inwestorów, zarządców budynków na darmowe konsultacje, aby porozmawiać, czym jest BIM i w jaki sposób wykorzystać go w istniejących lub planowanych, budowanych inwestycjach.

bimdrone.pl

Napisz do nas lub zadzwoń!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2019 - 2021 · All Rights Reserved · BIMdrone